RENDSZERES SZOCIÁLIS ÖSZTÖNDÍJ PÓTELJÁRÁS
2022/2023. tanév 2. félév
A kitöltési útmutató első felében a 2022/2023. tanév 2. félévére szóló póteljárással kapcsolatos lényeges információkat soroljuk el. A második felében található a pályázók szociális helyzetének igazolásához szükséges, a pályázathoz csatolandó igazolások felsorolása.
Érvényes pályázatot nyújthatnak be:
Nem lesz érvényes a pályázata annak, aki:
Tehát: Mindazoknak, akik a tanév 1. félévre elnyerték a rendszeres szociális ösztöndíjat, nem szükséges (és alapesetben nem is lehet) újra pályázni. Kivéve, ha az időközben bekövetkezett változások miatt besorolhatóvá válnak valamely új vagy magasabb kiemelt ösztöndíj-kategóriába. (Pl., ha a pályázó elérte az 1. féléves, 54 pontban megállapított ponthatárt és 9000 Ft-os havi ösztöndíja volt az 1. félévben, de időközben az önkormányzat gyermekvédelmi kedvezményt állapított meg számára és így 17000 Ft-os ösztöndíjra lenne jogosult. Vagy pl., ha a gyermekvédelmi kedvezmény, vagyis a hátrányos helyzetű kategória megállapítása és a ponthatár átlépése nyomán eddig 17000 Ft-ot kapott havonta, időközben azonban született egy gyermeke és ezzel a családfenntartó kategóriába került, vagyis 33500 Ft-ra lesz jogosult.) Ilyen esetekben célszerű újra pályázni.
Segítségképpen az alábbi kiemelt ösztöndíj-kategóriák léteznek:
1. havi 33500 Ft-os ösztöndíjat eredményez a ponthatár átlépése és az alábbi kategóriák valamelyikének szabályzat szerinti igazolása:
2. havi 17000 Ft-os ösztöndíjat eredményez a ponthatár átlépése és az alábbi kategóriák valamelyikének szabályzat szerinti igazolása:
A pályázatot ezen honlap „Online jelentkezés” menüpontjába belépve lehet kitölteni. Az űrlap véglegesítését követően a rendszerből letölthető a kérvény pdf-fájlként. A jelentkezési felület többször is kitölthető. Az eljárásban azt a kérelmet veszi figyelembe a bizottság és annak lesz eredménye, ami végül kinyomtatva, aláírva, a szükséges mellékletekkel együtt, határidőn belül benyújtásra kerül, az eljárás hirdetményében is szereplő kérvényszedési pontok valamelyikén.
A kérvényeket és az igazolásokat a pályázónak személyesen vagy meghatalmazott (meghatalmazás) útján kell LEADNIA a bizottsághoz 2023. február 13. és 17. között az alábbi kérvényszedési helyeken. Postán, faxon vagy e-mailben beküldött űrlapot és igazolást nem áll módunkban elfogadni. Az eljárásért nem kell eljárási díjat fizetni.
Kérvényszedési pontok és nyitvatartási idők:
Böszörményi úti campus (Böszörményi út 138.) Veres Péter Kollégium GTK HÖK | GTK, MÉK | H, K: 10-14 óra; Sz, Cs: 10-15 óra; P: 8-12 óra |
Klinikai campus (Móricz Zsigmond krt. 22.) Markusovszky Lajos III. Kollégium - Hallgatói Központ | ÁOK, ETK, FOK, GYTK | H, K: 10-14 óra; Sz, Cs: 10-15 óra; P: 8-12 óra |
Nyíregyházi Kollégium (Nyíregyháza, Bethlen Gábor u. 58-60.) | ETK nyíregyházi képzései | H, K: 10-14 óra; Sz, Cs: 10-15 óra; P: 8-12 óra |
Központi campus (Egyetem tér 1.) Kossuth Lajos III. Kollégium 3026-os többcélú terem | BTK, TTK, ZK, Kossuth Lajos Kollégiumok lakói (összes kar) | H, K: 10-14 óra; Sz, Cs: 10-15 óra; P: 8-12 óra |
Kassai úti campus (Kassai út 26.) ÁJK oktatási épület (volt KTK ép.) aula | ÁJK, IK, Campus Hotel lakói összes kar | H, K: 10-14 óra; Sz, Cs: 10-15 óra; P: 8-12 óra |
MK campus (Ótemető utca 2-4.) Borsos József Kollégium HÖK Iroda | MK | H-K: 12-15 óra; Sz, Cs: 10-14 óra; P: 8-12 óra |
Hajdúböszörményi campus (Hajdúböszörmény, Désány István utca 1-9.) GYGYK HÖK iroda | GYGYK | H, K: 12-14 óra; Sz, Cs: 10-14 óra; P: 8-12 óra |
Szolnok Campus (Szolnok, Tiszaligeti sétány. 14.) 226-os HÖK iroda | ETK, GTK szolnoki képzései | H, K: 12-14 óra; Sz, Cs: 10-14 óra; P: 8-12 óra |
FIGYELEM! A BENYÚJTÁSI HATÁRIDŐ:
2023. FEBRUÁR 17. (PÉNTEK)
Az ezt követően beérkezett pályázatokat érdemi vizsgálat nélkül elutasítjuk, azokat csak másodfokon, külön méltányossági kérelem alapján tudjuk figyelembe venni. Szintén bírálat nélkül elutasításra kerül a kérelem, amennyiben a pályázó a megfelelő helyen aláírásával nem hitelesíti!
A szerb vagy ukrán állampolgárságú, magyar nemzetiségű, ún. HUNYADI JÁNOS ÖSZTÖNDÍJAS (korábbi MINISZTERI ÖSZTÖNDÍJAS), debreceni székhelyű karon tanulmányait megkezdő hallgatók szociális ösztöndíjra a többi hallgatóval azonos feltételek mellett pályázhatnak, ezért a jelentkezési felületen ki kell tölteniük és minden szükséges igazolással együtt be kell nyújtaniuk valamelyik kérvényszedési ponton a kérelmet február 17-ig.
A fogyatékossággal élő hallgatóknak is minden szükséges igazolással együtt be kell nyújtaniuk a kérelmet, mivel a rendszeres szociális ösztöndíj elnyeréséhez nem elegendő a DEMEK-ben történt regisztráció.
Az érdeklődők az alábbi időpontokban bővebb felvilágosítást kérhetnek az 52/512-920-as számon, vagy az 52/512-900 szám 22240-es mellékén.
E-mail címünk: kollegium.szoctam@unideb.hu
Ügyfélfogadási idő: Hétfő-Csütörtök 9-15 óra; Péntek 9-13 óra között.
A pályázatokat 2023. március 1-ig elbíráljuk. A határozatokat ezt követően tesszük közzé ezen honlap „Elbírált kérvények” menüpontjában, melyről minden pályázót e-mailben tájékoztatunk.
Nagyon fontos! Kérjük a pályázókat, hogy a Neptun Egységes Tanulmányi Rendszerben megtalálható személyi adataikat ellenőrizzék, szükség esetén azokat javíttassák a Hallgatói Adminisztrációs Központ munkatársaival.
Bármely ösztöndíj utalásának technikai feltétele, hogy a Neptun-rendszerben a hallgató bankszámlaszáma, magyarországi adóazonosító jele és állandó lakcíme (helyesen) fel legyen tüntetve.
Felhívjuk a figyelmet, hogy 2023 februárjában ösztöndíjutalásra nem kerül sor, így a márciusi folyósítás alkalmával kerülnek kifizetésre a februárra és márciusra esedékes szociális támogatások egy összegben.
A kérelmet a szociális rászorultság alapján bíráljuk el (eltartók és eltartottak aránya a családban, egy főre eső éves bruttó jövedelem, a lakóhelynek a képzés székhelyétől – Debrecen, Hajdúböszörmény, Nyíregyháza – autóstérképen mért távolsága, a kérelmező vagy családtagjának súlyos betegsége), amelyet – a távolság kivételével – hitelt érdemlő módon igazolni kell. Az igazolások benyújtása önkéntes, de aki nem adja be, annak a jövedelemre, illetve egyéb hátrányt okozó körülményekre való hivatkozását figyelmen kívül hagyjuk. Nem magyar nyelvű igazolások csatolása esetén fordítást kell mellékelni róluk. (Nem kell hivatalos fordításnak lennie, elfogadható az is, ha azt a pályázó maga végzi el.) Nem Magyarországon élő eltartók, családtagok esetén a pályázó szociális rászorultságának igazolására (pl. eltartó munkanélkülisége, nyugdíja, jövedelme) az alább felsorolt, magyarországi igazolásoknak megfelelő dokumentumokat kell benyújtani.
Ha az egy főre eső éves bruttó jövedelem eléri vagy meghaladja a 2021. évi havi minimálbér (167.400 Ft) 24-szeresét, - ez 4.017.600 Ft - akkor a jövedelemre nem jár pont! Amennyiben a szülők/eltartók jövedelmét a pályázó nem igazolja megfelelően, akkor a jövedelemre adandó részpontszám nem megállapítható! Viszont, ha a családszerkezetre vonatkozó adatokat az alábbiak szerint igazolja, akkor a családszerkezetre és az állandó lakóhely képzési helytől való távolságára járó pontok, a jövedelemigazolások hiányában is megállapításra kerülnek.
A szociális háttér igazolására az alábbi igazolásokat fogadjuk el:
JÖVEDELEM tekintetében, ha AZ ELTARTÓ:
- aktív kereső: a területileg illetékes NAV igazgatóság (Nemzeti Adó- és Vámhivatal, korábban APEH) jövedelemigazolása a 2021. évi személyi jövedelemről, ennek hiányában a területileg illetékes NAV igazgatóság határozata arról, hogy a 2021. évről kért jövedelemigazolást nem adhatja ki, mert az adózó SZJA bevallást nem nyújtott be, vagy nyilatkozatban nem kérte a munkáltatói adó-megállapítást. Ezeket az igazolásokat eredetiben kérjük benyújtani! (további információ: NAV Jövedelemigazolás kérése)
- mezőgazdasági őstermelő (amennyiben kizárólag az őstermelési tevékenységgel foglalkozik): a NAV igazgatóság igazolása a 2021. évi személyi jövedelemről, ennek hiányában a területileg illetékes NAV igazgatóság határozata arról, hogy a 2021. évről kért jövedelemigazolást nem adhatja ki, mert az adózó SZJA bevallást nem nyújtott be, vagy nyilatkozatban nem kérte a munkáltatói adó-megállapítást. Továbbá a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara igazolványa; vagy a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara hivatalos hatósági bizonyítványa az őstermelői tevékenységről; valamint az értékesítési betétlap fénymásolata az őstermelő saját kezű aláírásával hitelesítve;
- nyugdíj mellett más jövedelemmel nem rendelkező nyugdíjas (öregségi nyugdíjas, rehabilitációs járadékos, rendszeres szociális járadékos, stb.): a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság hivatalos igazolása a havi nyugdíj várható összegének éves (2022) megállapításáról; vagy a nyugdíjas igazolvány és az utolsó havi nyugdíjszelvény, a nyugdíj bankszámlára történő utalásakor a nyugdíjas igazolvány és az utolsó havi bankszámlakivonat együttes fénymásolata az eltartó saját kezű aláírásával hitelesítve. Mindezek mellett a területileg illetékes NAV igazgatóság határozata arról, hogy a 2021. évről kért jövedelemigazolást nem adhatja ki (ún. megtagadó határozat), mert az adózó SZJA bevallást nem nyújtott be. A nyugdíjas eltartó jövedelemének kiszámításához a nyugdíjösszegről szóló igazolások és a NAV-határozat benyújtása (utóbbi eredetiben!) egyaránt szükséges!
- nyugdíjazása folyamatban van: a nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv igazolása a nyugdíj várható összegéről, továbbá a területileg illetékes NAV igazgatóság határozata arról, hogy a 2021. évről kért jövedelemigazolást nem adhatja ki, mert az adózó SZJA bevallást nem nyújtott be;
- nyugdíj mellett más (munka-, vállalkozói stb.) jövedelemmel rendelkező nyugdíjas: a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság hivatalos igazolása a havi nyugdíj várható összegének éves (2022) megállapításáról; vagy a nyugdíjas igazolvány és az utolsó havi nyugdíjszelvény, a nyugdíj bankszámlára történő utalásakor a nyugdíjas igazolvány és az utolsó havi bankszámlakivonat együttes fénymásolata az eltartó saját kezű aláírásával hitelesítve; mindezek mellett az aktív keresőtől kért igazolások. A nyugdíjas eltartó jövedelemének kiszámításához a nyugdíjösszegről szóló igazolások és a NAV jövedelemigazolás benyújtása (utóbbi eredetiben!) egyaránt szükséges.
- munkanélküli: ha járadékos: a munkaügyi központ három hónapnál nem régebbi igazolása a 2022. évben folyósított munkanélküli járadék (havi vagy napi) összegére vonatkozóan. Ha nem részesül járadékban: a munkaügyi központ három hónapnál nem régebbi igazolása arról, hogy az eltartó regisztrált munkanélküli a hallgató kollégiumi és vagy ösztöndíjpályázata leadásának időpontjában és onnan nem kap ellátást, továbbá az illetékes járási hivatal/önkormányzat ugyancsak három hónapnál nem régebbi igazolása arról, hogy ugyanezen időpontban részesül-e vagy sem jövedelempótló támogatásban.
- közfoglalkoztatott: a pályázáskor érvényben lévő Közfoglalkoztatási munkaszerződés fénymásolata, melyből egyértelműen kiderül a közfoglalkoztatottság kezdete, -vége illetve a havi bruttó bére és/vagy önkormányzati igazolás a közfoglalkoztatási munkaviszony fennállásáról (pl. 3 hónapnál nem régebbi munkáltatói igazolás)
- huzamosabb ideig táppénzen van: a területileg illetékes NAV igazgatóság jövedelemigazolása a 2021. évi személyi jövedelemről és a kezelőorvos igazolása a keresőképtelenség (várható) időtartamáról;
- gyermekgondozási segélyt, ápolási segélyt kap: a folyósító szerv (államkincstár, önkormányzat) igazolása arról, hogy az említett juttatást a hallgató pályázata benyújtásának időpontjában is folyósítják az eltartó részére (tehát nem arról, hogy valamikor, korábban a jogosultságot megállapították!);
- háztartásbeli: a lakóhely szerint illetékes önkormányzat igazolása, amely egyértelműen tartalmazza az eltartó háztartásbeli státuszát. Ennek hiányában a területileg illetékes NAV igazgatóság eredeti határozata arról, hogy a 2021. évről kért jövedelemigazolást nem adhatja ki, mert az adózó SZJA bevallást nem nyújtott be; továbbá a területileg illetékes munkaügyi központ három hónapnál nem régebbi igazolása arról, hogy az eltartót nem tartják nyilván regisztrált munkanélküliként; továbbá a lakóhely szerint illetékes járási hivatal/önkormányzat ugyancsak három hónapnál nem régebbi igazolása arról, hogy az eltartó részére semmilyen ellátást nem biztosítanak a pályázat benyújtásának időpontjában. Ettől a három szervtől a megjelölt igazolások együttes benyújtása szükséges.
ELTARTOTT TESTVÉR esetén:
- 16 éves kor alatt: a testvér születési anyakönyvi kivonatának fénymásolata a szülő saját kezű aláírásával hitelesítve;
- 16 éves kor felett: a testvér születési anyakönyvi kivonatának fénymásolata mellett a testvér három hónapnál nem régebbi iskolalátogatási, hallgatói jogviszony igazolása nappali tagozatos tanulmányok folytatásáról (államilag támogatott vagy költségtérítéses képzésben) a pályázat benyújtásának időpontjában, a 2022/2023-as tanév 2. félévére vonatkozólag. Ha a jelentkező és testvéreinek vezetékneve és/vagy az anyakönyvi kivonatban szereplő szülők nevei nem egyeznek meg, indokolni és igazolni kell (pl. hatályos gyámhivatali határozattal vagy lakcímnyilvántartói igazolással), hogy miért tartoznak egy háztartáshoz. A szociális rászorultság szempontjából nem vehető figyelembe a nem nappali tagozatos, és/vagy nem aktív tanulói/hallgatói jogviszonyban lévő vagy munkanélküli testvér.
Abban az esetben, ha a 16. életévét betöltött testvér szintén most tanul tovább valamely felsőoktatási intézményben, úgy a felvételi határozat fénymásolatával lehet igazolni tanulói jogviszonyát!
ELVÁLT SZÜLÕK esetén: a házassági bontóper(ek)ben hozott bírósági határozat(ok) rendelkező részének másolata(i), ide értve a gyermekelhelyezésre vonatkozó rendelkező részt vagy megegyezést is.
ELVÁLT SZÜLÕK ÚJ HÁZASSÁGA, ÉLETTÁRSI KAPCSOLATA esetén: ekkor az új házastárs/élettárs is eltartónak minősül. Ebben az esetben az előző házasság(ok) bontópere(i)ben hozott bírósági határozat rendelkező részének másolata, továbbá az új házasságról kiállított házassági anyakönyvi kivonat másolata szükséges.
ELHUNYT SZÜLÕ esetén: halotti anyakönyvi kivonat fénymásolata.
HA A SZÜLŐK KÜLÖN ÉLNEK, VAGY HA NEM A SZÜLŐ AZ ELTARTÓ: három hónapnál nem régebbi okmányirodai lakcímnyilvántartói igazolás arról, hogy a pályázó által megjelölt lakcímen állandó, bejelentett lakóhelyet tekintve ki lakik, kik laknak. Ha a szülők nem váltak el, de különélnek, az a szülő minősül eltartónak, amelyikkel a pályázó közös háztartásban él. Ha ilyen módon a családszerkezet nem igazolható, akkor környezettanulmány szükséges.
A környezettanulmány kiállítását a KFSZB kérheti az illetékes önkormányzattól, vagy családsegítő szolgálattól. Amennyiben a pályázathoz környezettanulmány felvételére van szükség, kérjük, hogy a folyamat elindítása érdekében vegyék fel a kapcsolatot a szociális referensekkel. (E-mail: kollegium.szoctam@unideb.hu, tel: 52-512-920) Figyelem! Ha a pályázó állandó bejelentett lakcíme eltér szülei lakcímétől („öneltartó”), a családszerkezetre adható pontszám megegyezik az élő szülők és testvérek száma és kereseti besorolása szerint a táblázat alapján adható pontszámmal. Ettől eltérni csak a KFSZB egyedi döntése értelmében, környezettanulmány alapján lehet.
Ha a pályázó és eltartóinak bejelentett lakcíme megegyezik a pályázó nagyszülőjének bejelentett lakcímével, a nagyszülőt – kizárólag abban az esetben, ha bármilyen jogviszonyból származó jövedelme igazolásra kerül – eltartottként kell számítani, ugyanakkor az egy főre jutó éves bruttó jövedelem megállapításakor a jövedelmét (mint eltartóét) kell figyelembe venni.
HÁZASTÁRS esetén: házassági anyakönyvi kivonat fénymásolata, továbbá
- ha a házastárs az eltartó (nem nappali tagozatos tanuló, hallgató, munkaviszonyban van vagy munkanélküli): a "Jövedelem tekintetében, ha az eltartó” bekezdésekben említett igazolások;
- ha nem a házastárs az eltartó (nappali tagozatos egyetemi vagy főiskolai hallgató): ekkor a szülők minősülnek eltartónak a jelentkezőre és a jelentkező gyermekére nézve is, ebben az esetben a házassági anyakönyvi kivonat másolatát, a házastárs iskolalátogatási igazolását és az eltartók fentebb felsorolt igazolásait kell benyújtani.
SAJÁT GYERMEK ESETÉN: a gyermek születési anyakönyvi kivonatának fénymásolata; Amennyiben a pályázó CSED/ GYES/GYED/TGYÁS ellátásban részesül saját gyermek után, úgy az erről szóló Magyar Államkincstár igazolásának fénymásolata, hogy jelenleg is folyósítás alatt van;
ELTARTÓ, TESTVÉR VAGY A HALLGATÓ SAJÁT BETEGSÉGE esetén: kórházi zárójelentés, szakorvosi igazolás vagy ambuláns lap fénymásolata az eltartó, illetve a pályázó saját kezű aláírásával hitelesítve. Ha az igazolás két évnél régebbi, akkor a zárójelentés fénymásolata aláírással hitelesítve és orvosi igazolás a betegség fennállásáról a pályázat benyújtásának időpontjában. Ha a zárójelentés rosszul olvasható vagy latin nyelvű, akkor olvasható, magyar nyelvű megjegyzéssel kell kiegészíteni.
HÁTRÁNYOS HELYZET ESETÉN:
HALMOZOTTAN HÁTRÁNYOS HELYZET ESETÉN: a hátrányos helyzet esetén szükséges igazolások, továbbá
FOGYATÉKOSSÁG ESETÉN:
- hallássérült - Hallásvizsgáló Országos Szakértői és Rehabilitációs Bizottság
- látássérült - Látásvizsgáló Országos Szakértői és Rehabilitációs Bizottság
- mozgássérült - Mozgásvizsgáló Országos Szakértői és Rehabilitációs Bizottság
- fővárosi és megyei Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottságok, vagy
- Autizmus Alapítvány és Kutatócsoport, vagy
- Vadaskert Kórház és Szakambulancia, vagy
- Budapesti Korai Fejlesztő Központ
Fogyatékosság igazolása esetén az a szakértői vélemény fogadható el, amelyben ismertetik az előzményeket, a vizsgálati eredményeket, BNO kóddal jelölik a fogyatékosság típusát és fokát. Az összegzésben szövegesen leírják a fogyatékosság megállapítását, típusának és fokának megnevezésével. Szerepeltetni kell továbbá a pályázó személyes adatait (születési név, születési hely, születési dátum, anyja születési neve, állandó lakóhely), a kiállító szakértői bizottság adatait (megnevezés, cím), valamint a bizottság képviselőjének aláírásával és bélyegzővel kell ellátni. A középiskolai tanulmányok során fennálló fogyatékosság igazolható azzal is, ha a jelentkező rendelkezik a középiskola határozatával, amely bizonyítja, hogy az érettségi vizsga során kedvezményekben részesült.
KÜLFÖLDI ÁLLAMPOLGÁR JELENTKEZÉSE ESETÉN: a fentiekben felsorolt, Magyarországon kiállított igazolások. Amennyiben a pályázó külföldön kiállított, idegen nyelvű igazolásokat kíván benyújtani, azok csak magyar nyelvű fordítással együtt fogadhatók el. Nem szükséges hivatalos fordítóirodai dokumentum, az is megfelelő, ha a pályázó egyértelműen, jól azonosíthatóan, szabad kézi fordításban nyújtja be.
Figyelmen kívül kell hagyni azokat az igazolásokat, amelyek nem tartoznak a felsorolt elfogadható igazolások közé (pl. munkáltatói keresetigazolás (M30), adóbevallás tervezet, NAV keresetkimutatás, …stb.). Ezekben az esetekben a szociális rászorultságnak a nem megfelelő dokumentummal igazolt részét (pl. egy főre eső éves bruttó jövedelem) nem lehet értékelni, arra a pontrészre a pályázó 0 pontot kap. A szociális rászorultság ellenőrzésére a kollégiumi bizottságok és a kari hallgatói juttatási bizottságok kérhetik a fénymásolatban beadott igazolások eredetijének bemutatását.
FIGYELEM! Ha a családban a felsorolt igazolásokkal nem egyértelműen vagy nehezen dokumentálható, súlyos szociális helyzet áll fenn (más az eltartó, rossz családi viszonyok stb.) javasoljuk a lakóhely szerint illetékes települési önkormányzat, vagy családsegítő szolgálat által készített, szociális helyzetre vonatkozó környezettanulmány benyújtását, mivel az eljárás során azt is figyelembe lehet venni. Öneltartó szociális helyzet esetében kizárólag a KFSZB által igényelt környezettanulmány az elfogadható igazolás! Bővebb információért forduljanak közvetlenül a Szociális Irodához.
FONTOS! Szociális juttatásra azok a hallgatók jogosultak, akik nappali tagozatos, állami ösztöndíjas képzési formában vesznek részt, vagy tanulmányaikat állami ösztöndíjas képzési formában kezdték meg, és az adott szakon, szakképzésben a megkezdett félévek száma alapján a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 47.§-a alapján meghatározott támogatási idő figyelembevételével jogosultak lennének állami ösztöndíjas képzésben való részvételre.
Valótlan adatok közlése és a kérvény aláírás nélkül történő benyújtása a kérelem végleges elutasítását vonja maga után!
Sikeres pályázást kívánunk:
Egyetemi Kollégiumi Felvételi és Szociális Bizottság